2010. 06. 19-én tartottuk a 2. magyar Valenth találkozót, amiben Brigi és én is érdekeltek voltunk. Ebből a nemes alkalomból "sütöttem" össze egy kis tortát, ami tulajdonképpen azért csak idézőjeles sütés volt, mert valójában nem is kell sütni. Köznapi nyelven a torta babapiskóta torta névre hallgat, és a receptjét a netről szedtem, viszont eszközöltem rajta némi módosítást. Szóval vágjunk is bele!
Hozzávalók:
2 csomag babapiskóta
1 rumaroma (ehelyett én rendes rumot használtam, de úgyis ízlés szerint adagolja mindenki)
1 csomag vaníliás cukor
2 csomag vaníliás puding
1/2 + 1 l tej
3 + 8 evőkanál cukor
2 dl tejszín
1 csomag habfixáló
1 csomag tortazselé
csokiöntet kakaóporból vagy olvasztott tortabevonóból
Elkészítés:
Fél liter tejet fellangyosítunk, beletesszük a rumot, 3 evőkanál cukrot, és a vaníliás cukrot. Előveszünk egy kis, kerek tortaformát, a babapiskótákat egyenként beáztatjuk a rumos tejbe, majd belerakosgatjuk a tortaformába. Fontos, hogy épp csak belemártsuk a babapiskótát a tejbe, különben szétázik. Először a szélét rakjuk körbe a tortaformának úgy, hogy a piskóták közt minél kevesebb legyen a hézag, majd ha ezzel megvagyunk, hasonló módon kibéleljük az alját is. Nem lesz szükség mind a 2 teljes csomagra, de a végén, ha gondoljuk, eltördelhetünk pár piskótát, és betömhetjük a megmaradt kisebb-nagyobb lukakat a forma alján. Ha mindent jól csináltunk, így fog kinézni az eredmény:
Ezek után elkészítjük a csokiöntetet. Én tortabevonót olvasztottam meg, és kevertem össze tejjel és rummal, de ízlés szerint mindenki csinálhat olyan csokiöntetet, amilyet szeretne. A lényeg, hogy kicsit sűrűbb legyen, mint a puding. Ha kész a csokiöntet, tegyük hideg vízbe, és kevergessük, hogy lehűljön, amennyire lehet, így nem mállik szét a torta alja. Ezután természetesen öntsük a tortaformába.
A következő lépés a vaníliapuding. 2 zacsi vaníliapudingból, 1 liter tejből és 8 evőkanál cukorból szoktam csinálni, de ez is mindenkinek az ízlésére/szokására van bízva. A kész vaníliapudingot lehűtjük, és így öntjük a csokiöntetes rétegre. (Apró megjegyzés: Az eredeti recept szerint forrón kell ráönteni a pudingot, de ha így teszünk, a piskóták nem biztos, hogy bírják a strapát, és nekilátnak kifelé meg befelé dőlni, ezért jobb lehűteni előtte a pudingot.) Ha megvan a puding is, szórjunk rá gyümölcsöt ízlés szerint. Én meggybefőttet tettem rá, de illik hozzá az eper, málna, ribizli is. A tortazselét készítsük el a zacskóján lévő leírás szerint, és öntsük rá a gyümikre, így nem csak finom lesz a tortánk, de szép is.
Ha ezzel is megvagyunk, a tortát tegyük hűtőbe pár órára, majd ha már jó hideg, utolsó simításként verjük fel a tejszínhabot, tegyünk bele habfixálót, hogy könnyebb legyen formázni (ez amúgy nem feltétlenül szükséges), és díszítsük alkalomhoz illően.
Jó étvágyat! :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése